Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rekonstrukce sokolovny

26. 2. 2010

Vážení občané,

současné vedení TJ Sokol se na lednové schůzce rozhodlo, že prověří zájem občanů a spolků obce Stříbrná Skalice o další využívání naší sokolovny, abychom společně zvážili a podle konkrétního zájmu občanů se rozhodli požádat EU o dotaci na rekonstrukci naší sokolovny. Šlo by především o tyto základní stavební úpravy:

 

·       Dokončení výměny oken v obou objektech a komplexní zateplení objektů.

 

·       V prostorách promítacích kabin zřídit byt pro rodinu  správce.

 

·       Zřídit nové sociální zařízení včetně sprch.

 

·       Do celého objektu instalovat centrální vytápění s možností automatické regulace teplot v jednotlivých částech objektů. ( na př. kotel na pelety – obec má dostatek odpadového dřeva a pelety se v obci vyrábějí)

 

·       Upravit jednotlivé prostory sokolovny  tak, aby vyhovovaly  potřebám nových aktivit o které by měla být nabídka sokolovny rozšířena.

 

·       Upravit bezprostřední okolí objektu tak, aby se zamezilo zatékání do stavebních konstrukcí.

 

Jsme tělocvičná jednota Sokol malé obce a proto chceme využívání prostoru naší sokolovny, která je prioritně využívána pro výuku TV naší ZŠ a do této doby sloužila jako jediný objekt v obci pro účely tělovýchovy  i kultury,  řešit v součinnosti s občany celé obce. Především s těmi mladými, kterým by nadále mohla moderně zrekonstruovaná sokolovna  sloužit k jejich aktivitám. Výsledky dotazníkové akce OS doložily zájem o činnosti, které občanům v obci chybí a mohly by se v naší sokolovně uskutečňovat.

 

 Žádáme proto jednotlivé složky – spolky, zájmové skupiny, aby se nám do 28.2.2010 písemně vyjádřili, zda by měli zájem a o jaké konkrétní sportovní a kulturně společenské aktivity a jejich případnou četnost (týdně, měsíčně, ročně), jaké by měli případné požadavky na úpravy sokolovny v souvislosti s těmito aktivitami.

 

(protože se uvažuje i o vytvoření prostoru k možným spolkovým aktivitám v přilehlých malých a nyní nevyužívaných prostorách, pro maminky s dětmi, pro důchodce,..?? mohou se nám opravdu vyjádřit všichni, kdo by měli zájem o nějakou společnou činnost, kterou by bylo možné v prostorách sokolovny realizovat)

 

Požadavky zpracujeme a v případě, že bude zájem dostatečně velký – budou dobrým zdůvodněním naší žádosti o dotaci. Je to poslední příležitost k získání finančních prostředků, na rekonstrukci sokolovny, která bude sloužit nám všem.

 

Vyhodnocení předložených požadavků bude projednáno na valné hromadě TJ Sokol, kde budou i vyspecifikovány vnitřní úpravy vyvolané rozšířeným využitím sokolovny a schváleno zadání pro zpracování úvodní části projektu.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář